دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۹:۳۳
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۵۶۱۳۵
گزارشگر : ۲۰
رئیس بنیاد خیریه وفاق سبز علوی خبر داد:

راه اندازی صندوق خود اشتغالی در روستای شوراب کبیر/ همکاری بیش از 100 هزار خیر با بنیاد وفاق سبز علوی

(چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶) ۰۹:۳۳

اشتغال و توانمندسازی مردم روستای شوراب کبیر از توابع شهرستان سامان با همکاری کمیته امداد، دستگاهها و سازمان‌های مرتبط اجرایی با راه اندازی صندوق خود اشتغالی انجام خواهد شد.

رئیس بنیاد خیریه وفاق سبز علوی برای تشریح و  اجرایی شدن فعالیت های این بنیاد در استان چهارمحال و بختیاری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ امیرحسین رستمی رئیس بنیاد خیریه وفاق سبز علوی به راه اندازی دفتر نمایندگی این بنیاد در مصلی شهر شهرکرد گفت: اولین سال آغاز فعالیت این بنیاد در استان چهارمحال و بختیاری است که با امضای تفاهم نامه مابین کمیته امداد، آموزش و پرورش و بنیاد خیریه شروع شده است.

رستمی با بیان اینکه 45 نفر به مدت 9 روز به عتبات عالیت اعزام شده اند افزود: کلنگ زنی یک باب مدرسه چهار کلاسه در یکی از روستاهای شهرستان کوهرنگ به زمین خورده و محور فعالیت های این بنیاد توسعه اقدامات فرهنگی، آموزشی و توسعه روستایی خواهد بود.

وی از اهدای جهیزیه به 25 نوعروس نیازمند خبر داد و بیان کرد: طبق این تفاهم نامه 40 واحد مسکونی برای نیازمندان استان چهارمحال و بختیاری ساخته می شود و سرانه دو مدرسه شبانه روزی در مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری توسط این بنیاد پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور  با اعلام اینکه کتابخانه عمومی در استان ساخته خواهد شد مطرح کرد: بیش از دو هزار جلد کتاب فرهنگی، آموزشی برای استفاده عموم مردم استان به این کتابخانه اهدا می شود و حوزه علمیه برادران به کمک خیران و گروه های جهادی  تکمیل می شود.

وی یکی از برنامه های این بنیاد را توسعه روستاها اعلام و بیان کرد: مطالعات و برنامه ریزی های روستای شوراب کبیر از توابع شهرستان سامان جهت اشتغال و توانمندسازی مردم روستا با همکاری کمیته امداد و دستگاه ها و سازمان های اجرایی با راه اندازی صندوق خود اشتغالی انجام خواهد شد که به دنبال ایجاد مشاغل خرد و پایدار خواهیم بود.

رستمی با اعلام اینکه مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر شهرکرد با مشارکت خیران ،مؤمنان و بنیاد خیریه وفاق سبز علوی تکمیل خواهد شد تأکید کرد: این بنیاد با فرامین رهبر معظم انقلاب و با رمز لبیک یا خامنه ای و با یاری بیش از 100 هزار خیر اقدام به کارهای فرهنگی، آموزشی، خودکفایی و اشتغال و توسعه روستایی می کند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۸۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید