دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۵:۵۲
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۵۶۶۷۰
گزارشگر : ۶۷
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

فرهنگ زکات باید در جامعه نهادینه شود

(دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶) ۱۵:۵۲

نگاه مردم باید نسبت به مصارف زکات تغییر یابد تا از این منبع مالی علاوه بر کمک به نیازمندان در بخش عمرانی نیز هزینه شود.

نشست شورای زکات استان چهارمحال و بختیاری امروز (دوشنبه، 30 مرداد 96 ) در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در استان در این نشست با بیان اینکه فرهنگ زکات باید در جامعه نهادینه و مردم از جایگاه و اهمیت آن مطلع شوند گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی امور زکات که به عنوان واجبات مسلمانان جایگاه ویژه ای در دین اسلام دارد از الزامات فعالیت ها در زمینه زکات است.

نکونام با اعلام اینکه زکات جمع آوری شده در استان باید زیر نظر مسئولان مربوطه میان نیازمندان توزیع شود افزود: روحانیان مبلغ و ائمه جمعه در روستاها و شهرها باید ارتباط نزدیک با پرداخت کنندگان و مشمولان زکات داشته باشند و مسائل شرعی را تشریح کنند.

وی با اشاره به لزوم پیاده سازی و مبنا قراردادن مسائل شرعی زکات در جامعه اضافه کرد: تلاش و برنامه ریزی دقیق و ارتباط مستقیم با مردم باعث نهادینه سازی فرهنگ زکات در جامعه می شود. نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: زکات مستحبی و واجب جمع آوری شده در استان باید تحت نظر نماینده ولی فقیه هزینه و توزیع شود.

وی نیازمندان را ولی نعمتان جامعه دانست و بیان کرد: نیازمندان در جامعه با در نظر گرفتن حفظ آبروی آنها شناسایی شده و از طریق درآمد زکات به معیشت آنها کمک شود.

نکونام با تشریح مصارف زکات در جامعه مطرح کرد: نگاه و ذهن مردم باید نسبت به زکات تغییر پیدا کند و اعلام شود علاوه بر کمک برای نیازمندان می توانند در مسائل عمرانی و امور جامعه هزینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کمک به نیازمندان فقط به معنی تحت حمایت کمیته امداد نیست تأکید کرد: صدا و سیمای مرکز استان نقش اساسی و مهم در ایجاد بستر و فرهنگ سازی پرداخت زکات دارد و می تواند با سخن بزرگان، روایات و احدایث برنامه هایی تولید کند که منجر به تحقق این امر باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۳۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید