دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۹:۳۳
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۵۵۷۹۵
گزارشگر : ۲۰
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان:

بیش از 29 میلیارد ریال کمک معیشت در بهار 96 پرداخت شده است

(یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶) ۰۹:۳۳

938 فقره وام کارگشایی به مبلغ 20 میلیارد و 699 میلیون ریال طی فصل بهار به نیازمندان پرداخت شده که خیران می توانند با افتتاح حساب و سپرده گذاری در این صندوق در اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون سود یاری گر کمیته امداد باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری به تشریح خدمات حمایتی ارائه شده به مددجویان تحت حمایت در زمینه کمک معیشت،جهیزیه و تسهیلات نظام وظیفه  و وام کارگشایی در بهار سال 96 پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرداد شریف پور معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این نهاد به دنبال توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است گفت: طی سه ماهه اول سال مبلغ دو میلیارد و 100 میلیون ریال از اعتبارات دولتی برای 70 زوج جوان جهیزیه پرداخت شده است که تمامی نوبت حمایتی ها تا پایان سال 95 پرداخت شده و زوجی در انتظار دریافت تسهیلات نیست.

شریف پور به راه اندازی و فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان اشاره و اعلام کرد: 938 فقره وام کارگشایی به مبلغ 20 میلیارد و 699 میلیون ریال طی فصل بهار به نیازمندان پرداخت شده که خیران می توانند با افتتاح حساب و سپرده گذاری در این صندوق در اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون سود یاری گر کمیته امداد باشند.

وی از حمایت بیش از 25 هزار خانوار در استان خبر داد و مطرح کرد: طی سه ماهه نخست سال بیش از 29 میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است که کمیته امداد با اجرای طرح های پالایش و توانمندسازی به دنبال مستقل شدن و خروج از تحت حمایت خانواده ها است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با بیان اینکه 12 مورد معرفی جهت استفاده از تسهیلات سربازی صورت گرفته شده است بیان کرد: بیش از یک هزار دانشجو و سه هزار و 800 دانش آموز تحت حمایت این نهاد است که برای سال تحصیلی جدید ثبت نام نموده اند و خیران و نیکوکاران می توانند برای تأمین هزینه های تحصیلی آنها بسته های حمایتی خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سطح استان پرداخت کنند.

وی به ارائه خدمات درمانی و پرداخت فرانشیز و هزینه های درمان اشاره کرد و گفت: یک هزار و 585 نفر از خدمات درمانی این نهاد بهره مند شدند که طی سه ماهه ابتدای سال جاری مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون ریال برای بیمه تکمیلی و مکمل مددجویان پرداخت شده است.

شریف پور از حمایت بیماران خاص ساکن شهرها خبر داد و افزود: 110 نفر بیماران خاص شناسایی شده و تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند که 19 نفر بیمه شده این نهاد بوده و 91 نفر که ساکن روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر هستند از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید