دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۲
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۱۵۵۲
گزارشگر : ۸۹
با اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی صورت گرفت

خودکفا شدن 1356 مددجوی چهارمحال و بختیاری

(چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۰:۱۲

سال گذشته دو هزار و 281 فرصت شغلی با مبلغ 42 میلیارد و 260 میلیون تومان برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گزارشی از عملکرد حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد در سال گذشته ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی ملک پور مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حرفه‌آموزی، کاریابی و ایجاد زمینه کسب و کار یکی از اقدامات این نهاد برای توانمندسازی مددجویان است گفت: بررسی ظرفیت‌های موجود در هر شهرستان و توانایی مددجویان برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی آنها از برنامه و سیاست های کمیته امداد است.

ملک پور افزود: سال گذشته دو هزار و 281  فرصت شغلی با مبلغ 42 میلیارد و 260 میلیون تومان برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان ایجاد شده است.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و زیست‌محیطی استان بیشترین فرصت‌های شغلی ایجادشده در بخش‌های دام‌پروری، خدمات، صنایع‌دستی و کشاورزی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مطرح کرد: توسعه اشتغال و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت و ایجاد طرح‌های اشتغال خرد و خانگی با اولویت قرار دادن بازار تقاضا و زنجیره اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

وی با اعلام بهبود یافتن و کیفی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد گفت: سال گذشته با راه‌اندازی طرح‌های خودکفایی، مستمری هزار و 356 نفر قطع‌شده که 425 نفر به‌صورت کامل از تحت حمایت خارج‌شده و مابقی به مددجوی تک و چند خدمتی تبدیل شده‌اند.

ملک پور بیشترین طرح‌های ایجادشده را در شهرستان‌های کوهرنگ، لردگان و شهرکرد اعلام کرد و گفت: حمایت ویژه از طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرینان خانواده‌های نیازمند از سیاست‌ها و رویکردهای مهم کمیته امداد در حوزه اشتغال و خودکفایی  است که در سال گذشته 245 نفر دوره آموزش‌های کارآفرینی را گذرانده‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید