دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۷
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۱۵۹۸
گزارشگر : ۸۹

هزینه کرد بیش از 3 میلیارد تومان برای ارتقاء سلامت مددجویان چهارمحال و بختیاری

(شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۴:۰۷

مبلغ یک میلیارد و 730 میلیون تومان برای دو هزار و 13 کودک زیر شش سال شناسایی شده از مناطق محروم و کم برخوردار استان چهارمحال و بختیاری در قالب طرح همسفره هزینه شده است.

همایش تقدیر از دستگاه‌ها و مدیران برتر در امر سلامت و بهداشت جامعه در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی ملک پور، مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری در این همایش اعلام کرد: کمیته امداد استان در سال 96 برای ارتقاء سطح سلامت خانواده‌های نیازمند بیش از سه میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه کرده است.

ملک پور با بیان اینکه رشد و توسعه سلامت مددجویان سرمایه جامعه و باعث توانمندی آن‌ها است افزود: تعداد 41 هزار و 760 نفر از مددجویان و اقشار نیازمند از خدمات آموزشی، بهداشتی و کمک‌های درمانی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری بهره‌مند شده‌اند.

وی مطرح کرد: برای تسهیل در ارائه خدمات درمانی به مددجویان، این نهاد با بیش از صد مرکز درمانی دولتی و خصوصی و چهار بیمارستان قرارداد و تفاهم‌نامه امضاء کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه افزود: 635 بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت این نهاد هستند که در سال گذشته مبلغ 315 میلیون تومان برای درمان و تهیه لوازم پزشکی آن‌ها هزینه شده است.

وی از اجرای طرح «همسفره» در استان خبر داد و گفت: این طرح با کمک مراکز پزشکی و خیران برای تأمین مواد غذایی و پروتئین کودکان زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه راه‌اندازی شده است.

علی ملک پور در ادامه افزود: مبلغ یک میلیارد و 730 میلیون تومان برای دو هزار و 13 کودک زیر شش سال شناسایی شده از مناطق محروم و کم برخوردار استان چهارمحال و بختیاری در قالب طرح همسفره هزینه شده است.

شایسته ذکر است؛ در پایان همایش از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری به‌عنوان «برگزیده دستگاه حامی سلامت در سال 96» معرفی شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۴۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید