دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۷
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۵۴۹۱
گزارشگر : ۸۹
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مطرح کرد:

ارائه خدمات به 297 خانواده زلزله‌زده در چهارمحال و بختیاری

(سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷) ۰۸:۰۷

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع زلزله مهرماه در شهرستان اردل گفت: در اثر این زلزله 297 خانواده خسارت دیدند که غرامت آنها در حال پرداخت است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرداد شریف پور با بیان اینکه واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد استان تحت پوشش بیمه حوادث هستند مطرح کرد: هر ساله خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی از جمله سیل، زلزله و آتش‌سوزی مددجویان این نهاد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 

شریف پور به زلزله شهرستان اردل در مهرماه سال جاری اشاره کرد و افزود: براساس ارزیابی‌های انجام شده توسط کارشناسان فنی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری و اعلام نظر مددکاران 297 خانواده از مددجویان این نهاد خسارت دیده‌اند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان بیان کرد: میزان خسارت این افراد برآورد شده و از سوی بیمه آسیا در حال پرداخت است.

وی افزود: سال گذشته نیز 321 خانواده از مددجویان این نهاد در حوادث سیل، زلزله و آتش‌سوزی خسارت دیدند که 283 میلیون تومان غرامت از سوی بیمه‌های طرف قرارداد شامل بیمه دانا، رازی و آسیا به آنها پرداخت شده است.

شریف پور با بیان اینکه آموزش کمک‌های اولیه سبب ارتقای دانش و شناخت مددجویان از نحوه واکنش در حین و بعد از حوادث می‌شود عنوان کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری 157 مددجو و 93 نفر از کارکنان کمیته امداد استان دوره‌های آموزش‌های مدیریت بحران، هلال احمر و کمک‌های اولیه را گذرانده‌اند.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۶۹۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید