دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱ دی ۱۳۹۷ / ۰۷:۲۸
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۵۷۰۶
گزارشگر : ۸۹
معاون اشتغال و خودکفایی استان چهارمحال و بختیاری:

رونق بازار فرش زمینه خودکفایی مددجویان را فراهم می‌کند

(شنبه ۱ دی ۱۳۹۷) ۰۷:۲۸

معاون اشتغال و خودکفایی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت احیای صنعت فرش در میان مددجویان این نهاد گفت: رونق بازار فرش زمینه اشتغال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و دختران آنها را فراهم می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی امیری گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال از دغدغه‌های زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد است که طرح بافت فرش و گلیم از جمله طرح‌های موفق در زمینه کمک به توانمندسازی زنان و دختران نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه رونق بازار فرش نیازمند حمایت مالی از بافندگان است افزود: احیای صنعت فرش زمینه رونق اشتغال در سایر زمینه‌ها از جمله رنگرزی، تولید پشم و دامداری را نیز فراهم می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی استان مبلغ تسهیلات قالیبافی را بین 5 تا 10 میلیون تومان عنوان و اضافه کرد: به منظور ترغیب و تشویق قالیبافان برای طرح‌های برتر در حوزه قالیبافی سفرهای زیارتی و جوایز نقدی در نظر گرفته شده است.

امیری مطرح کرد: مددجویان می‌توانند با مراجعه به حوزه اشتغال از مشاوره و آموزش شغلی بهره‌مند شوند و جهت اخذ تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی می‌شوند.  

وی با بیان اینکه فرش دستباف چهارمحال و بختیاری از گذشته به علت طرح، نقشه و رنگ‌های منحصر به فرد در بازارهای داخلی و خارجی شهرت دارد افزود: در 8 ماهه نخست امسال 195 تخته فرش به مساحت 623 متر و 77 سانتیمتر توسط مددجویان که در گذشته از تسهیلات این نهاد بهره‌مند شده‌اند تولید و به فروش رسیده است.

معاون اشتغال و خودکفایی استان با اشاره به اینکه از مجموع 195 تخته فرش قیمت 181 تخته فرشی که توسط مدجویان به فروش رسیده است 731 میلیون و 680 هزار تومان برآورد شده است بیان کرد: همچنین 14 تخته فرش نیز به مبلغ 97 میلیون و 600 هزار تومان توسط شرکت صنعت آفرینان امداد از مددجویان این نهاد خریداری و به فروش رسیده که وجه آن به حساب مددجویان واریز شده است.

امیری بابیان اینکه تعداد 75 طرح بافت فرش، گلیم و تابلو فرش در سال جاری توسط مددجویان کمیته امداد استان اجراشده است تأکید کرد: تمامی این افراد از آموزش‌های به‌بافی فرش بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۴۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید