دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۷:۳۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۵۷۳۶
گزارشگر : ۸۹

مردم چهارمحال و بختیاری 2 میلیارد و 562 میلیون تومان صدقه دادند

(یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷) ۰۷:۳۰

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: در هشت ماهه نخست امسال مردم نیکوکار چهارمحال و بختیاری 2 میلیارد و 562 میلیون تومان صدقه دادند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ملک پور گفت: صدقات در راستای کمک به توانمندسازی مددجویان و رفع نیاز آن‌ها هزینه می‌شود که وجوه جمع‌آوری شده در هر شهرستان عیناً برای نیازمندان همان شهرستان هزینه می‌شود.

وی بابیان اینکه در 8 ماهه نخست امسال مردم نیکوکار استان 2 میلیارد و 562 میلیون تومان صدقه داده‌اند افزود: 27 درصد از مجموع صدقات پرداختی مردم استان به خرید و احداث مسکن مددجویان کمیته امداد استان اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اختصاص بخشی از صدقات مردمی به حوزه بهداشت و درمان مطرح کرد: 13 درصد از صدقات در زمینه کمک به پرداخت فرانشیز، خدمات ویژه درمان و نیازهای بهداشتی نیازمندان پرداخت می‌شود.

ملک پور بابیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام در بین جوانان از اهداف این نهاد است گفت: 14 درصد از صدقات پرداختی مردم استان در راستای کمک به امر ازدواج نیازمندان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به هزینه مابقی صدقات در بخش‌های مختلف افزود: صدقات پرداختی مردم استان در راستای کمک به نیازمندان، ارائه خدمات ویژه به سالمندان، کمک به سوءتغذیه کودکان زیر 6 سال، پرداخت کمک‌های موردی به نیازمندان، تأمین لوازم ضروری مددجویان و کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص می‌یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان تعداد صندوق صدقات استان را 102 هزار و 841 عدد عنوان و بیان کرد: از این مجموع 97 هزار و 498 صندوق کوچک، 3093 صندوق بزرگ و 2250 هزار صندوق از نوع متوسط است.

ملک پور با اشاره به روش‌های نوین و آسان پرداخت کمک‌های مردمی به‌ویژه در حوزه صدقات گفت: عموم مردم و خیران نیکوکار برای افزایش ضریب امنیت و سرعت در خدمت‌رسانی به نیازمندان می‌توانند با شماره‌گیری کد آنی پرداخت #038*۸۸۷۷* از طریق گوشی همراه خود و یا ارسال عدد سه به سامانه الکترونیکی 30003333 و نصب برنامه آپ در هر زمان و مکانی کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان مناطق انتخابی خود برسانند. ا

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۵۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید