دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۶۱۴۰
گزارشگر : ۸۹
با همکاری بنیاد خیریه وفاق سبز علوی؛

پروژه محرومیت‌زدایی در روستای «قلعه تک» چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۰۰

مسئول برنامه‌ریزی و پژوهش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی‌بر آبادانی روستاهای محروم، پروژه محرومیت‌زدایی در روستای قلعه تک اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید امین افضلی در نشست تخصصی با قائم‌مقام کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: بنیاد خیریه وفاق سبز علوی در طول سال‌های فعالیت جهادی تجربیاتی در حوزه فعالیت در روستاهای محروم کسب کرده است.

وی افزود: پروژه‌های محرومیت‌زدایی تاکنون در روستاهای محروم استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شده است.

مسئول برنامه‌ریزی و پژوهش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی با اشاره به گوشه‌ای از این خدمات در روستاهای محروم این استان‌هاعنوان کرد: از صندوق کارآفرینی امید به 67 نفر از مردم این روستاها که دارای طرح توجیهی اقتصادی هستند اما بنابر دلایلی ازجمله نداشتن ضامن بانکی نمی‌توانند تسهیلات سایر بانک‌ها را دریافت کنند وام بالای 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

افضلی بابیان اینکه در شهر سر پل ذهاب صندوق‌های همیاری برای اعطای وام تأسیس شد گفت: این صندوق‌ها مانند صندوق‌های خانگی هستند که با مشارکت بنیاد خیریه وفاق سبز علوی، صندوق کارآفرینی امید و مردم روستاها برای اعطای وام راه‌اندازی می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه درمان این بنیاد ادامه داد: طرح غربالگری با حضور پزشکان عمومی، چشم‌پزشک و دندانپزشک در ابتدای هر فصل اجرایی می‌شود.

مسئول برنامه‌ریزی و پژوهش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی بیان کرد: می‌توان در روستاهای هدف خدمت اتاق فکر با حضور تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان تشکیل داد.

افضلی هدف از اجرای پروژه محرومیت‌زدایی را رسیدن به منطقه بدون فقیر و توانمندسازی آن‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: احداث و تعمیر مسکن، اهدای جهیزیه و هدیه ازدواج به پسران، حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و ایجاد زمینه اشتغال مردم روستا ازجمله خدمات این بنیاد در روستاهای هدف است.

شایسته ذکر است، روستای قلعه تک واقع در شهرستان کیار از روستاهای محروم استان چهارمحال و بختیاری بوده که برای اجرای طرح محرومیت‌زدایی توسط بنیاد خیریه وفاق سبز علوی انتخاب‌شده است. وسعت روستا 25 هکتار و تعداد جمعیت آن 700 نفر است.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۵۹۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید