جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۳۸۶۱
گزارشگر : ۸۹
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

تولید 435 تخته فرش و گلیم توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری

(دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸) ۱۱:۱۰

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 435 تخته فرش، گلیم و تابلو فرش توسط مددجویان این نهاد تولید شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ملک پور بابیان اینکه طرح بافت فرش و گلیم از جمله طرح‌های موفق در زمینه کمک به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و دختران نیازمند است بیان کرد: امسال 916 طرح بافت فرش، گلیم و تابلو فرش توسط مددجویان کمیته امداد استان اجراشده است.

وی با اشاره به عرضه تولیدات مددجویان در بازارهای کشور افزود: ارزش اقتصادی این تولیدات 3 میلیارد و 836 میلیون تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه مددجویان می‌توانند با مراجعه به حوزه اشتغال از مشاوره و آموزش شغلی بهره‌مند و جهت اخذ تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی ‌شوند ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 15 میلیارد و 704 میلیون تومان وام اشتغال بافت فرش، گلیم و تابلو فرش به متقاضیان پرداخت شده است.

ملک پور با بیان اینکه فرش دستباف چهارمحال و بختیاری از گذشته به علت طرح، نقشه و رنگ‌های منحصر به فرد در بازارهای داخلی و خارجی شهرت دارد خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 435 تخته فرش، گلیم و تابلو فرش به مساحت 1361 مترمربع توسط زنان سرپرست خانوار و دختران تحت حمایت تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه رونق بازار فرش نیازمند حمایت مالی از بافندگان است افزود: احیای صنعت فرش زمینه رونق اشتغال در سایر زمینه‌ها از جمله رنگرزی، تولید پشم و دامداری را نیز فراهم می‌کند.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۵۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید