جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۷
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۸۴۱۲
گزارشگر : ۸۹
با اعلام نتایج کنکور سراسری 99؛

فرزند مددجوی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری «رشته پزشکی» پذیرفته شد

(دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۴۷

فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با کسب رتبه 3 رقمی رشته پزشکی پذیرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یکی از فرزندان خانواده تحت حمایت این نهاد با تلاش و پشتکار با کسب رتبه 3 رقمی در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور رشته پزشکی پذیرفته شده است.

طی تماس تلفنی از ایشان درخواست کردیم تجربیات خود را از نحوه مطالعه و استفاده از امکانات موجود در اختیار سایر دانش‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون سراسری سال 1400 را دارند، قرار دهد.

در ادامه توضیحات ایشان را دنبال می‌کنیم.

وی بابیان اینکه سال 99 برای دومین بار در آزمون کنکور سراسری شرکت کرده‌ است افزود: سال 98 رتبه مورد نظر را کسب نکردم به همین علت از پاییز سال گذشته با برنامه‌ریزی شروع به مطالعه کردم. چون برای کنکور سال 98 در آزمون‌های مؤسسات آموزشی کنکور شرکت کرده بودم برای آزمون امسال دیگر شرکت نکردم.

ایشان با اشاره به ساعات مطالعه خود در طول روز گفت: در پاییز و زمستان روزانه بین 10 تا 12 ساعت مطالعه می‌کردم اما در بهار و تابستان تا 15 ساعت نیز درس می‌خواندم. ضمن اینکه رفت و آمدم را به بیرون به شدت کاهش دادم.

پذیرفته شده رشته پزشکی بابیان اینکه ضرورتی برای رفتن به کلاس‌های کنکور نمی‌دیدم و خودم با برنامه‌ریزی درس می‌خواندم ادامه داد: خودم نیز انتخاب رشته‌ام را با توجه به اولویت‌ها انجام دادم.

وی ضمن تأکید بر تأثیر استرس و نگرانی از کنکور بیان کرد: سال اول با توجه به اینکه تجربه‌ شرکت در آزمون سراسری را نداشتم، بیش از حد نگارن بودم و استرس زیادی داشتم و به همین علت نتیجه دلخواهم را کسب نکردم. اما امسال آشنایی بیشتری داشتم و خدا را شکر توانستم رتبه خوبی کسب کنم.

ایشان در توصیه به دانش‌آموزان گفت: کمیت مطالعه مهم نیست مهم کیفیت آن است. گاهی 8 ساعت مطالعه با توجه و دقت در روز، بهتر از 15 ساعت مطالعه است.

پذیرفته شده رشته پزشکی با اشاره به برنامه‌های خود برای آینده ادامه داد: حتما در آزمون تخصص شرکت می‌کنم اما در ابتدا می‌خواهم پس از آغاز تحصیلاتم این کار را با برنامه‌ریزی انجام دهم تا در آینده بتوانم گوشه‌ای از مشکلات درمانی بیماران را کاهش دهم.

شایان ذکر است، کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری برای این دانشجوی پزشکی آرزوی موفقیت دارد.  

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید