جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۸۵۵۸
گزارشگر : ۸۹

"طرح یاس" با مشارکت خانه‌های هلال در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۳۰

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌زمان با سراسر کشور طرح یاس با هدف ارائه آموزش‌های امداد و نجات به مددجویان با مشارکت هلال احمر در استان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی ملک پور بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مفید و راهبردی زمینه توانمندسازی مددجویان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش مواجه با بلایای طبیعی و بحران‌ها افزود: در صورت بروز حوادث و بلایای طبیعی افراد آموزش‌دیده می‌توانند جان خود و دیگران را نجات دهند و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: در این طرح شیوه‌های مواجه با بحران‌ها و بلایای طبیعی به مددجویان در خانه‌های هلال سراسر استان آموزش داده می‌شود تا در مواقع بحران از این آموزش‌ها استفاده کنند.

ملک پور با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: نحوه استفاده از کمک‌های اولیه در مواقع بحران، نحوه درمان اولیه افراد آسیب‌دیده و اعزام آن‌ها به مراکز درمانی و چگونگی مراقبت از افراد آسیب‌دیده از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی اضافه کرد: ارتقاء سطح دانش و مهارت مخاطبان در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث، سوانح و نحوه مقابله با آنها از دیگر اهداف اجرای طرح یاس در سطح استان خواهد بود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید